Sport, Ważne, Zapowiedzi

Circuito de Jerez 10-12 października

0 664

banner Jerez

BRAK WOLNYCH MIEJSC !!!

SPAIN-Jerez-de-la-Frontera tor prosta 3

Czas akcji 10-12 października 2017  (wyjazd turystyczny 08-15 października)

Tor położony jest w najbardziej wysuniętej na południe części Hiszpanii. 230 km od Malagi i 290km od Portugalskiego Faro.

3 dni na torze za 495€ (7sesji dziennie)

Harmonogram Jerez

Box 50€ za 3 dni (za 1 moto)

Hotel przy torze 55€/dobę za os. Hotel nad morzem 35€/dobę za os.

W cenie trak-day’a zapewniamy, napoje i wsparcie merytoryczne (instruktorzy, mechanicy)

FunRace za dodatkową odpłatnością 25€(to tylko informacja dla nas. Do niczego Was nie zobowiązuje.)

 

Transport motocykla (załadunek Warszawa lub Wrocław):

Typ 1 – 330€ – moto sport + 2 koła + kombi + kask + walizka duża (lub torba podróżna) zamienna na skrzynie narzędziowa typu „Stanley” o wymiarach max 80x50x50

Typ 2 – 430€ moto turystyk mały (naked, VFR 800, F800, Bandit, FZ1, Speed Triple, + bagaże jak wyżej

Typ 3 – 590€ PLN moto turystyk duży (HD, GoldWing, K1600, GS 1200) + bagaże jak wyżej

Dodatkowy bagaż stawka 0,2 €/1 dm3

Jeśli nie jesteście pewni co do ceny za transport Waszego motocykla napiszcie do nas podając wymiary:

szerokość w najszerszym miejscu bez kierownicy,

długość całkowita na wysokości osi wraz z pełnymi kołami,

wysokość po zdemontowaniu szyby i kufra 

na adres artur@motorraid.pl

 

Wyjazd Turystyczny Portugalia 07 – 14 października cena 3800 PLN (7 dni hotel, przewodnik, transport moto)

jerez_frontera gory

Zniżki i preferencje:

Preferencje (dotyczą wyłącznie ceny track-day’a i box’u)

Znizki dla grup   >5 os -5%

>10 os -10%

Zniżki dla stałych klientów:

5% za uczestnictwo w 2 imprezach w ciągu ostatnich 24 miesięcy; 7,5% za 4 imprezy; 10% za 6 imprez.

 

UWAGA : NIE ORGANIZUJEMY PRZELOTU ANI DOJAZDU NA TOR

Pomagamy w łączeniu w grupy uczestników wynajmujących samochody z wypożyczalni.

Polecamy korzystanie ze strony www.rentalcars.com

W celu rezerwacji gwarantującej powyższe ceny prosimy o wypełnienie zgłoszenia oraz wpłatę zaliczki 250€ w przypadku opcji z transportem lub 150€ za samą imprezę na torze.

Zaliczki podlegają zwrotowi przy rezygnacji na co najmniej 45 dni przed imprezą bez konieczności podania przyczyn. Po tym terminie wyłącznie w wypadkach losowych.

W przypadku wpłaty w PLN proszę o przyjęcie kursu 4,30 lub jeśli ktoś preferuje wpłatę w EUR to podajemy poniżej konto walutowe w tytule proszę o wpis „Jerez” lub w przypadku turystyki  „Huelva”

Informacje techniczne dotyczące wpłat – zakładka KONTAKT

 

Harmonogram wyjazdu:

Dla osób które korzystają z naszego transportu:

Transportujemy motocykle, stojaki, opisane nazwiskiem PUSTE kanistry (koniecznie musicie zabrać bo w pobliżu toru nie ma stacji), kombinezony, kaski, cięższy bagaż (musi być dobrze opakowany w folie). W cenie standardowej zawarty jest transport motocykla dwóch opon lub kół, kombinezonu, kasku i jednej torby turystycznej zamiennej na skrzynkę narzędziową.

 

W Warszawie pakujemy się w poniedziałek 02 października 2017 od godz. 9:00 do 13:00.

Lesznowola / Wilcza Góra ul. Żwirowa 18.image037

Jeśli ktoś chce przywieźć motocykl wcześniej to nie ma problemu – zapraszam w godzinach pracy 9-17 lub zrobimy specjalne „okienko w sobotę 30 września (proszę uzgodnić wcześniej mail’owo / telefonicznie). Motocykle wrócą do Polski 19 października.

Opis obiektu Circuito de Jerez

Tor ma 4428 metrów długości, ruch po torze odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Najdłuższa prosta ma 607 metrów. Tor wyścigowy ma pięć zakrętów w lewo i osiem zakrętów w prawo, na każdym z nich zanotowano rekordy prędkości.

jerez tor cornerring speed

Licząc od startu na pierwszym dość ostrym zakręcie zanotowano maksymalną prędkość 95 kilometrów na godzinę, kolejny ostry zakręt to 76 kilometrów na godzinę, zaraz po nim następuje delikatny zakręt, na którym rekordziści osiągają aż 156 kilometrów na godzinę, co wydaje się być zawrotną prędkością. Jednak to nie wszystko, czwarty zakręt, najłagodniejszy to 165 kilometrów na godzinę, piąty trochę ostrzejszy, 130 kilometrów na godzinę.

 

Prawie w połowie dystansu, na szóstym, dość ostrym zakręcie odnotowano 77 kilometrów na godzinę. Jeśli poprzednie prędkości potrafiły walić z nóg, prędkość na siódmym zakręcie postawi kropkę nad i bowiem osiągnięto tutaj 170 kilometrów na godzinę.

Ósmy zakręt był już świadkiem delikatniejszych prędkości, bo zaledwie 139 kilometrów na godzinę. Dziewiąty zakręt należy do tych ostrzejszych, osiągnięto tutaj równo 100 kilometrów na godzinę, dziesiąty, mimo prawie kąta prostego, to rekordowo 115 kilometrów na godzinę. Jedenasty zakręt znowu delikatniejszy i od razu wyższa prędkość, osiągająca 160 kilometrów na godzinę. Przedostatni zakręt, bardzo delikatny to rekord 180 kilometrów na godzinę. Ostatni bardzo ostry to zaledwie 77 kilometrów na godzinę.

W opisie testów tor przedstawiono go jako tor o średniej trudności, posiadający jednak osiem stref mocnego hamowania. Policzono, że 23 procent czasu jednego okrążenia, to czas spędzony na hamowaniu.

Dwa zakręty, pierwszy i szósty, są bardzo wymagające pod względem hamowania. Nic dziwnego, po długich prostych, na których osiąga się, w wypadku pierwszego zakrętu średnio 276 kilometrów na godzinę, w wypadku szóstego 286 kilometrów na godzinę, trzeba wyhamować do prędkości poniżej 100 kilometrów na godzinę. W obu wypadkach czas hamowania wynosi około pięciu sekund, natomiast droga hamowania wynosi, na pierwszym zakręcie 223 metrów, na szóstym, 243 metry.

Na torze Circuito Permanente de Jerez panują bardzo dobre warunki atmosferyczne, rzadko kiedy zdarza się, aby kierowcy narzekali na pogodę

Mapka z predkosciami i biegamijerez speed map

http://www.redbull.com/pl/pl/motorsports/motogp/tracks/1331596347223/track-tor-jerez

 

Dojazd na Tor:

Motorway A-382 JEREZ-ARCOS-ANTEQUERA, 6 km, Exit 3. image037

Proponowane loty: Dla maniaków torowania (przyleć, polataj, wróć)

Ryan Wroclaw

Proponowane loty: Dla turystów ( nasz wyjazd tj. tydzień w Portugalii plus tor). 

Warszawa Faro

Proponowane loty: Alternatywny dla indyRyan Warszawawidualnych turystów preferujących Hiszpanie plus tor. 

 

 

  • Flag Prtugal

    Portugalia Algarve 08-15 października 2017

    Miejsce akcji – Portugalia + Hiszpania (zach. Andaluzja) Czas akcji  08 – 15 października 2017 Baza – Isantilla  Cena od 3800PLN (7 dni hotel, transport moto, opieka kadry) Szczegóły wyjazdu w naszym dziale MotoTravels.pl Jeśli ktoś potrzebuje wyłacznie transport motocykla to i taką usługę świadczymy (załadunek Warszawa lub Wrocław): Typ 1 – 325€ – moto…

  • banner Jerez

    Circuito de Jerez 10-12 października

    BRAK WOLNYCH MIEJSC !!! Czas akcji 10-12 października 2017  (wyjazd turystyczny 08-15 października) Tor położony jest w najbardziej wysuniętej na południe części Hiszpanii. 230 km od Malagi i 290km od Portugalskiego Faro. 3 dni na torze za 495€ (7sesji dziennie) Harmonogram Jerez Box 50€ za 3 dni (za 1 moto) Hotel przy torze 55€/dobę za os….